BLOG KONFERENCYJNY
Cyberhigiena w energetyce
Cyberataki już od wielu lat stanowią realne zagrożenie dla biznesu energetycznego. W dobie postępującej cyfryzacji sektor energetyki powinien pilnie wdrożyć dobre praktyki cyber-BHP i zakupić polisy cybernetyczne. Dlaczego działania te pomagają w obronie przed skutkami cyberincydentów?
Prosumencie! Czy jesteś cyberbezpieczny?
Cyberbezpieczeństwo prosumentów jest zagadnieniem niezwykle istotnym z punktu widzenia działania systemu elektroenergetycznego. Które elementy mikroinstalacji OZE podatne są na cyberzagrożenia? Jak w odparciu ataków pomogą „Rekomendacje dotyczące cyberbezpieczeństwa dla prosumentów OZE”? Czy zgadzają się z nimi dostawcy technologii?
Cyber(NIE)bezpieczeństwo polskiej energetyki
Ostatnie lata pokazują wzrost incydentów cyberbezpieczeństwa dotyczących kluczowej dla gospodarki branży, jaką jest energetyka. Czy sektor ten w Polsce może czuć się bezpiecznie? Jakie kroki należy wykonać, aby zminimalizować liczbę cyberataków na infrastrukturę?
Prawne ramy europejskiej regulacji cyberbezpieczeństwa sektora energii
Cyberbezpieczeństwo sektora energii opiera się na solidnych prawnych podstawach, które buduje głównie ustawodawstwo europejskie. Ostatnio zdecydowanie podniósł się stopień regulacji tego obszaru, co wynika – w szerszym kontekście sytuacji geopolitycznej – ze wzrostu znaczenia bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej oraz potrzeby zagwarantowania pewności dostaw energii elektrycznej.
Zapraszamy do współpracy – Raport „Cyberbezpieczeństwo w energetyce”
Już 29.02.2024 r. premiera Raportu „Cyberbezpieczeństwo w energetyce”. Wszystkie przedsiębiorstwa świadczące usługi cyberbezpieczeństwa dla energetyki lub posiadające w ofercie rozwiązania zapewniające jej cyberbezpieczeństwo serdecznie zapraszamy do współpracy w ramach publikacji.
Cylance AI: Skuteczna odpowiedź na wyzwania bezpieczeństwa środowisk OT
*Artykuł sponsorowany* Ostatnio wiele uwagi w mediach poświęca się sztucznej inteligencji i nie bez powodu. Jest oczywiste, że sztuczna inteligencja będzie miała ogromny wpływ na przyszłość. Szczególnie dotyczy to cyberbezpieczeństwa defensywnego, gdzie AI jest wykorzystywana przez BlackBerry już od ponad dekady.
Transmisja danych w Smart Grid – jak zapewnić właściwy poziom bezpieczeństwa?
*Artykuł sponsorowany* Podatność na ingerencję fizyczną lub próby przejęcia danych będzie w pewnym stopniu istnieć zawsze. Można ją jednak minimalizować, zarówno na poziomie fizycznym, jak i cyfrowym. Dotyczy to tak samej stacji rozdzielczej, jak i urządzeń w niej funkcjonujących – mówi Piotr Szczerek, Kierownik B+R, dział IoT, ANDRA Sp. z o.o.
Cyberbezpieczeństwo inteligentnych liczników energii w niepewnych czasach
*Artykuł sponsorowany* Dla Esmetric kluczowe jest kompleksowe podejście do bezpieczeństwa, zaczynając od fizycznej izolacji liczników, poprzez zabezpieczenia poszczególnych interfejsów, po zaawansowane mechanizmy szyfrowania danych przesyłanych, jak i przechowywanych. Dbamy o to, by bezpieczeństwo komunikacji było uwiarygodnione poprzez zastosowanie kluczy do autentykacji, kodów PIN na kartach SIM, a także nadzoru nad ruchem i alarmami.
Secure/security by design w energetyce
*Artykuł sponsorowany* Dziś, gdy jesteśmy na etapie „planowania” sieci energetycznej, mamy najlepszy czas, aby zastosować założenie „security / secure by design” i sprostać wyzwaniom wielowarstwowego zabezpieczania infrastruktury krytycznej – mówi Piotr Stępniewicz, Dyrektor Sprzedaży – Telekomunikacja & Cyberbezpieczeństwo, MCX PRO Sp. z o.o.